TREENINGUD

M&M STRENGTH

RAHU! Sinu 3-aastast ei panda kangi alla.

Tänapäeva maailm on liikumas suunas, kus õues mängimist jääb üha vähemaks. Just selline mäng tagas varasemalt laste põhiliigutusoskuste ja erinevate kehaliste võimete arenemise. Täna oleme aga seisus, kus laste liikumisaktiivsus on madal, mida väljendab ka suur ülekaaluliste laste osakaal, mis aastast aastasse on tõusutrendis. 

Mudilaste ja lastetreeningute eesmärgiks on luua liikumisharratuse harjumus juba lapseeas, mis kanduks üle täiskasvanuikka ning on aluseks kõrgemale elukvaliteedile. 

Mudilaste ja laste treeningute puhul on tegemist üldkehaliste treeningutega, kuhu on mänguliste tegevustega kaasatud põhiliikumisoksuste ja liigutusvilumuste arendamine. Lisaks füüsiliste oskuste ja võimete arendamisele mõjutab koos mängime ja treenimine ka laste vaimseid oskuseid, milleks on näiteks koostöö, enesekindluse kasv, teistega arvestamine ja suhtlemisoskus.

MUDILASED 3-6 aastased

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 13.00-14.00

Kolmapäev 13.0-14.00

LAPSED 7-11 aastased

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 14.00-15.00

Kolmapäev 14.0-15.00

Treeningu hind 25 eurot kuus.

Registreeri siin!

Kas noored ja jõutreening käivad kokku? Loomulikult! Läbi aegade on levinud palju müüte , mis puudutavad laste/noorte jõutreeningut. Näiteks väide, et jõutreening paneb lapse kasvu kinni, pole teaduslikku kinnitust leidnud. 

Noor teeb endale raskuste tõstmisega liiga? See on tõepoolest võimalik, kui sooritada harjutusi ebakorrektse tehnikaga ning raskust üledoseerides, kuid meie kogenud treenerite juhendamisel on risk ülimalt madal.

Tegelikkuses on jõutreening üks ohutumaid treenimisviise. Erinevad spordialad, mis nõuavad kiiret liikumist maastikul või kuhu on kaasatud oma võistkonnakaaslased või vastased, on palju suurema vigastusohuga.

Prepuberteediealistel lastel/noortel pole suur lihasmassi kasv võimalik – keha pole hakanud tootma testosterooni, mis on üheks peamiseks aluseks lihasmassi kasvatamisel, mis aga ei tähenda, et noore jõutreeningul kasutegurid puuduksid. Lihashüpertroofia on aga vaid üks paljudest kasulikest jõutreeningu väljunditest. Jõutreening arendab koordinatsiooni, osavust ja painduvust, mis tuleb igapäevaselt kasuks ka treeninguväliselt. Lisaks arendab raskustega treenimine skeletti, jõutreeningu tulemusel suureneb luutihedus, lihtsamalt öeldes – luid on raskem ära murda. Jõutreening aitab tugevdada sidemeid ja kõõluseid, mis vähendab teistel spordialadel tekkivate vigastuste saamise võimalust. Lisaks kaasnevad jõutreeninguga enesekindluse kasv ning noor tunneb end oma kehas hästi.

Noorte treeningute põhiliseks suunaks on küll jõutõstmine, kuid treeningul käsitleme erinevaid raskejõustikualasid, et luua juba noorena mitmekülgselt arendatud füüsis. Nende alade hulka kuuluvad lisaks jõutõstmisele ka klassikaline tõstmine, rammusport ja sangpommisport ning treeningutel pööratakse tähelepanu kõigi kehaliste võimete ja jõuliikide arendamisele. Erinevate baasteadmiste omandamisel saab noor teha soovi korral valiku, millise spordialaga on soov edasi liikuda ning ehk ka tulevikus võistlemas käia.

Tartus – M&M STRENGTH TREENINGSAALIS, Ilmatsalu 3f

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 15.00-17.30

Kolmapäev 15.00-17.30

Reede 15.00-17.30

 

Treeningu hind 40 eurot kuus. Registreeri siin!

 

Elvas – ELVA SPORDIHOONES, Tartu mnt 3/1

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 14.30-16.30

Teisipäev 14.30-16.30

Neljapäev 14.30-16.30

 

Treeningu hind 25 eurot kuus. Registreeri siin!

Miks peaks tegelema jõutreeninguga? Jõutreeningut ja jõusaalis treenimist  seostatakse tihti suure lihasmassi ja madala rasvaprotsendi taga ajamisega, mis on omane kulturistidele. Samuti on tugev seos jõutreeningutega erinevatel  tõstespordi esindajatel nagu jõutõstjad ja klassika tõstjad. 

Tugevam keha ja ilus välimus on kindlasti üks jõutreeningu väljundeid, kuid mitte ainult. 

Jõutreening aitab hoida meie füüsilist tervist – vastupidiselt üldlevinud arvamusele on raskustega treenimine üks vähemvigastusohtlikke sportimisviise. Seda loomulikult teadliku treeningu ja treeneri pilgu all. Nagu iga treeninguga kaasneb ka jõutreeninguga füüsilise tervise paranemine – väheneb südame-veresoonkonna haiguste risk, paraneb liigeste liikuvus ja koordinatsioon ning jõutreeningu abiga on võimalik seljatada erinevad vigastused ja valud, mis puudutavad näiteks selga.

Jõutreeningut võiks käsitleda ka kui investeeringut vanaduspõlve. Vananemisega kaasnevad protsessid nagu atroofia (lihaste kärbumine) ja osteoporoos (luude hõrenemine), mis kehvemal juhul viib inaktiivsuseni. Jõutreening aga aitab hoida meie luud tugevad – raskustega treenimine suurendab luutihedust – ja lihased aktiivsed, mis tagab võimalikult pikaealise iseseisva hakkama saamise.

TÄISKASVANUTE TREENINGUD ELVAS- ELVA SPORDIHOONES, Tartu mnt 3/1

Täiskasvanute jõutreeningud toimuvad Elva spordihoone jõusaalis. Nagu kõigi oma treeningute puhul, lähtume ka siin iga tiimiliikme individuaalsetest eesmärkidest, tasemest ja võimetest. Treeningutele on oodatud igas eas ja iga tasemega huvilised. 

 

TREENINGUTE AJAD:

Esmaspäev kell 16.30-18.30

Teisipäev kell 16.30-18.30

Neljapäev kell 16.30-18.30

Treeningu hind 35 eurot kuus. Registreeri siin!

 

TÄISKASVANUTE TREENINGUD TARTUS- M&M STRENGTH TREENINGSAALIS, Ilmatsalu 3f

TREENINGUD, MIS TOETUVAD JA KOONDUVAD JÕU ARENDAMISE ÜMBER

Meie treeningud pole klassikalises mõttes rühmatreeningud. Tüüpilistes rühmatreeningutes puudub personaalne lähenemine, kus peetakse silmas inimeste individuaalseid eesmärke. Seega on meie puhul tegemist rühmaga, kes koos treenib. Tartu treeningsaali pääse sisaldab kõiki allpool kirjeldatud treeninguid. Vastavalt isiklikele eesmärkidele ning oma igapäevasele graafikule saab igaüks valida ise, mis ajal ning millistel treeningutel on soov osaleda. Koos meie treeneritega on võimalik panna paika graafik ja treeningud, mis toetavad sinu eesmärkide täitmist. Meie treeningsaal on loodud vaid M&M Strength tiimi liikmetele, seega on treeningutel motiveeriv õhkkond, kust puuduvad võõrad näod.

IGAKUISED TREENINGU- JA TERVISETEEMALISED SEMINARID JA TÖÖTOAD

M&M Strength peab füüsilise tervise ja vormi kõrval väga oluliseks ka vaimsete võimete arendamist ja haritust. Tänapäeval on internetist võimalik leida suurel hulgal informatsiooni nii treenimise kui ka toitumise kohta, mille hulgas on paraku väga palju pullikakat. Meie eesmärgiks on M&M Strength tiimiliikmetele usaldusväärse info edastamine. Korraldame oma tiimiliikmetele igakuiselt oma treeningsaalis erineva sisuga tasuta seminare.

Tartu treeningpaketi sisse kuuluvad: 

Kangitrenn

Kangitreening täidab meie peamist eesmärki – arendada jõudu. Kangitrennis on võimalik harrastada nii jõutõstmist, klassikalist tõstmist, kulturismi ja fitnessi – igaüks vastavalt oma eesmärgile. Kindlat suunda pole? Sellisel juhul õpetavad meie treenerid selgeks kõigi eelnevalt nimetatud raskejõustikualade aspektid ja toimub laiapõhjaline jõupagasi omandamine.

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 18.00-19.30

Kolmapäev 18.00-19.30

Neljapäev 18.00-19.30

Laupäev 13.00-14.30

Funktsionaalne fitness 

Kui kangitrenni iseloomustab suhteliselt pikk puhkepaus, siis funktsionaalse fitnessi puhul on tegemist treeninguga, kus on tamp taga – peamiseks eesmärgiks on vastupidavuse arendamine, spetsiifilisemalt jõuvastupidavuse. Taaskord, treeningus osalemiseks ei ole vaja kindlat taset, igaüks treenib vastavalt oma võimekusele ja eesmärkidele. 

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 19.30-20.30

Teisipäev 18.30-19.30

Neljapäev 19.30-20.30

Laupäev 14.30-15.30

Mobility

Mobility-treening keskendub kehaliste võimete, nagu koordinatsioon ja painduvus, arendamisele. Kangi tõstmine erinevatel viisidel, eriti klassikalise tõstmise viisid, nõuavad küllaltki suurt osavust ja liigeste liikuvusulatust. Samuti on soovituslik teha mobility-treeningut taastumiseks ja vigastuste ennetamiseks. Mis ei paindu, see murdub.

TREENINGUTE AJAD

Esmaspäev 19.30-20.30

Kolmapäev 19.30-20.30

Laupäev 10.00-11.00

Body Gymnastics

Üldiselt pööratakse vähe rõhku pisidetailidele – põhjuseks võib olla laiskus, aga ka väsimus kangitrenni lõpuks. Body-gymnasitics eesmärgiks on tihti just tahaplaanile jäävate lihaste arendamine, milleks üldiselt on süvalihased. Samuti on treeningu eesmärgiks arendada ja/või aidata kehapooltel olla tasakaalus, mis aitab vältida vigastuste tekkimist. Kui juba mõni vigastus on tekkinud, siis selles treeningud on hea võimalus ka nendega tegeleda.

TREENINGUTE AJAD

Teisipäev 17.30-18.30

Neljapäev 17.30-18.30

Laupäev 11.00-12.00

Paketi hind 75 eurot kuus. Sisaldab kõiki treeninguid, personaalset lähenemist ja tiimiliikmetele korraldatavaid seminare ning töötubasid. Registreeri siin!